Feestelijke onthulling

Burgemeester Judith Michel-de Jong en Wethouder Jeroen Schalkwijk van Wormerland onthulden zaterdag twee nieuwe informatieborden die de prachtige geschiedenis van Jisp weergeven. De vele bezoekers die jaarlijks door ons mooie dorp lopen en fietsen kunnen in woord en beeld van alles te weten komen over de historie van ons dorp. Door middel van een QR-code wordt men doorgelinkt naar de pagina ‘Historie’ van deze website.

Het eerste bord werd ter hoogte van OBS De Harpoen onthuld. Hier hield Peter Vogel – van de Contactcommissie Jisp – een toespraak. “Dit bord staat helemaal niet in Jisp maar in Wormer,” vertelde Peter. “Wij staan nu op vijandelijk gebied want het bord Jisp staat honderd meter verderop!” Peter vond dat ons dorp voor de tweede keer de gemeente Amsterdam een groot plezier deed. Hij had wel een belletje van Femke Halsema verwacht! “Zo’n achthonderd jaar geleden stond Jisp op de nominatie om de hoofdstad van Nederland te worden. Wij hebben het Amsterdam gegund. De tweede gunst is dat de hoofdstad honderdduizenden toeristen teveel heeft, ik denk dat wij na deze onthulling overspoeld worden door toeristen.”

Burgemeester Judith Michel-de Jong onthuld het informatiebord bij De Harpoen. Rechts Peter Vogel.

Tijdens de onthulling kwam Piet Kleij, archeoloog van de Zaanstreek, aan het woord. Hij vertelde dat Jisp in de 17e eeuw zeer welvarend en belangrijk was vanwege de walvisvaart. “Het was geen lullig dorpje,” volgens Piet. In die periode was er geen hoofdstad in Nederland. Pas jaren later werd Amsterdam de hoofdstad. Het mooie verhaal dat Jisp of Amsterdam de hoofdstad zou worden werd door Piet ontkracht, maar “Blijf vooral dit geschiedkundige verhaal doorvertellen.”

Archeoloog Piet Kleij vertelt over de historie van Jisp.

Na de onthulling bij de school liep het gezelschap naar ‘het kommetje’ bij de Lepelaar om daar het tweede bord te onthullen voor het publiek (zie foto boven). Aansluitend werd de tentoonstelling in de Jisperkerk geopend, in vitrines lagen allerlei opgegraven schatten. Zo vertelde Piet Kleij over de gevonden walvisbotten in het Wormer- en Jisperveld. Een boer had daar een pad van knekels aangelegd op een kleine dam. Ook Nico Koelemeijer van de Oudheidkundige Commissie Jisp hield een toespraak over de historie van het dorp en de Jisperkerk.

Van deze walvisbotten (knekels) werd een pad gemaakt over een dam tussen twee weilanden.

Jisp is twee informatieborden rijker, wat een mooi initiatief van onze Contactcommissie, die dit alles heeft georganiseerd.

Vergelijkbare berichten

Klassiek in de Zaanstreek Vanaf 28 september kunt u genieten van een nieuwe prachtige concertreeks in het kerkje in Jisp. De bijzondere, intieme sfeer en de uitstekende akoestiek, maakt het bijwonen
Genieten van klassiek in ...   Het kamermuziekseizoen in Jisp start op 26 september met The Hague String Trio. Dit strijktrio zette zich vorig jaar op de kaart met het verschijnen van
Bijzondere vondst! Zomaar ineens ligt daar een oranje mol onder de carport. “Toen ik hem oppakte kwam er bloed uit zijn bekkie,” vertelt vinder Rob Buijs. Volgens Rob had
Busvervoer en glasvezel i...   Geweldig bericht van de Vervoerregio Amsterdam over de buslijn die vanaf Purmerend – door Jisp – naar station Wormerveer rijdt. De huidige Openbaar Vervoer-concessie voor het
Nog meer punaises in Jisp   Sinds maandag 18 juli zijn er straatwerkzaamheden aan het Weiver. De bewoners zijn op de hoogte gesteld door de gemeente Wormerland over het aanbrengen van vijf

Laat een bericht achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *