Fototentoonstelling in de Jisperkerk

Glasplaatnegatieven met prachtige, haarscherpe beelden –

 

De Oudheidkundige Commissie Jisp, de Stichting Vrienden van de Jisperkerk en het Historisch Genootschap Wormer organiseren gezamenlijk een fototentoonstelling met foto’s op glasplaat.

doos-2-plaat-006-Jisp v Wildschut

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotograaf Adrianus Wildschut (1872-1944) was de tweede zoon van Johannes Wildschut, de toenmalige burgemeester van Jisp. In een tijd dat fotograferen nog een bijzondere bezigheid was met grote en dure apparatuur, maakte Adrianus Wildschut veel foto’s van zijn familie, van diverse molens en vooral van zijn dorp Jisp.

beschuittoren v wildschut

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zo is op de tentoonstelling een foto te zien van het Zwet met de oude draaibrug, een fraaie foto van de beschuitstoren van Wormer uit 1895, waarop aanzienlijk verval te zien is (de toren is in 1896 gesloopt) en vele andere prachtige foto’s. Een unieke collectie zeer oude, maar haarscherpe foto’s!

De tentoonstelling zal plaatsvinden in de Jisperkerk, Dorpsstraat 46 te Jisp

op  zaterdag 28 november 2015 van 10.30 tot 16.00 uur.

De toegang is gratis.

Foto’s  van de tentoonstelling kunnen worden gekocht.

 

Vergelijkbare berichten

Hachelijke avonturen tijd...   Het is niet niks als je vrijwilliger bent bij de Sinterklaasgroep van de Recreatiecommissie Jisp. Dat bleek gister maar weer. Wat brak er een gigantische bui los,
‘Toen & Nu’   Expositie Stichting Historisch Oost-Knollendam Op zaterdag 14 september van 10.00 tot 16.00 uur is pakhuis Koningsbergen aan de Dorpsstraat 45 in Oost-Knollendam geopend. Het prachtige 16e
Drukke Jaarvergadering Co... Jispers massaal aanwezig                         Tijdens de Jaarvergadering van de Contactcommissie met B & W van Wormerland
Boksgala in Jisp!   Een ‘grootstedelijke sport’ werd in Jisp beoefend. Jordanees Ko Ditmeijer richtte Boxing Club The Golden Gloves op. In Jisp stond Ko Ditmeijer uit Amsterdam bekend als ‘ome’ Ko.
Laatste lintje voor brand...   Tijdens één van de allerlaatste bijeenkomsten van de vrijwillige brandweer Jisp kreeg Rob Buiten een lintje opgespeld. Rob werd blij verrast door zijn vrouw Ciska, kinderen Thomas