Busvervoer en glasvezel in Jisp

 

Geweldig bericht van de Vervoerregio Amsterdam over de buslijn die vanaf Purmerend – door Jisp – naar station Wormerveer rijdt.

De huidige Openbaar Vervoer-concessie voor het busvervoer Zaanstreek-Waterland loopt in december 2021 af. De vervoerregio bereidt daarom een nieuwe aanbesteding voor.

Onze Contactcommissie Jisp (CCJ) maakte zich ’terecht’ zorgen over de nieuwe aanbesteding en de frequentie van ons busvervoer. Daarom hebben de leden van de CCJ een werkgroepje opgericht bestaande uit Ernst Pieter Rot, Jan Koene en Syp Wynia. Zij hebben een gesprek gehad met wethouder Rob Berkhout. Berkhout stond achter de wensen van de CCJ. Daarna hebben Jan en Syp, als afgevaardigden van de CCJ, hun wensen kenbaar gemaakt tijdens de vergadering van de Regioraad van de Vervoerregio Amsterdam.

Bus EBS Jisp TK v

De heren hebben goed hun zegje gedaan want het dagelijks bestuur van de Vervoerregio heeft ingestemd met het programma van eisen (PvE). (Zie ook het artikel ‘Streekvervoer Wormerland en Zaanstreek op deze site van 10 juli waarin alle eisen van de CCJ staan).
De ontvangen reacties en zienswijzen van alle betrokkenen hebben geleid tot aanpassing in het PvE. De belangrijkste: de avondbediening tot 23.00 uur op de ontsluitende lijnen is verplicht, ook in het weekend! Voortaan worden de gemeenten meer betrokken bij beslissingen over het openbaar vervoer, zoals de jaarlijkse wijzigingen van de dienstregelingen.

Op 31 oktober wordt het definitieve besluit genomen en in november volgt de aanbesteding voor het vervoer in 2021.

Glasvezel buitenaf

Begin oktober zijn de voorbereidingen voor de aanleg gestart. Door de waterrijke omgeving en de vele betrokken partijen kost dit meer tijd dan ze hadden voorzien. Er wordt daarom voor zorgvuldigheid gekozen boven snelheid! Door de aanleg in het gebied ’t Groene Hart, wat vergelijkbaar is met ons gebied, kiezen zij ervoor om Zaanstreek – Waterland buiten op te delen in deelgebieden. Aannemer NKM Network Services gaat het gebied gefaseerd aanleggen. Alle inwoners die zich voor glasvezel hebben aangemeld krijgen in oktober een brief waarin de aanleg in de deelgebieden en de verwachte start wordt beschreven.

Meer informatie hierover? Klik dan op onderstaande link:

Start Glasvezel buitenaf

 

Vergelijkbare berichten

Schaatspret bij OBS De Ha...   Met VANDERLAAN op de ijsbaan!   Geen vorst dus geen ijs in Jisp en toch schaatsen. Dat kan vandaag en morgen op een kunstijsbaan die is opgesteld
Warm klussie in Jisp!   Vroeger zat er aan de oostkant van de Jisperkerk een aanbouw. De contouren van een deur zijn nog zichtbaar in de buitenmuur. Dit werd de consistoriekamer
Wij Jispers hebben niks t... Volkskrant Magazine heeft een enquête gehouden onder de lezers. Dit in het kader van het duizendste nummer. Er werd massaal gereageerd op deze enquête. Diverse vragen werden aan
Jeugdloop en Luilakpolder...   Vrijdag de 13e mei, een winderige dag in Jisp met gelukkig een zonnetje om de boel nog enigszins op te warmen. V.V. Jisp organiseerde samen met
Pinksterkermis in drone v...     Simon Voogd is in een klap een bekende Jisper geworden. Niet alleen wint hij bij de volwassenen het ringsteken op de tweede Pinksterdag, hij heeft ook prachtige