Gesprek aan het tuinhek

Er wordt tijdens deze Coronatijd in Jisp veel gewandeld. Zo kom je inwoners tegen die graag even een praatje met je maken. Deze week waren dat Piet (97) en Alie (90) Praag.

Piet en Alie Praag (foto Bianca Praag)

Piet loopt achter de rollator en Alie er dik ingepakt naast. Het was koud en er stond een guur windje. “Ja vroeger liepen wij op de Jisperdijk, nu zijn we blij dat we het einde van het dorp halen,” vertelt Alie lachend. Piet vertelt dat hij inmiddels 97 jaar is. “Ik ben nog de enige die leeft, al mijn broers en zusters zijn er niet meer. Ik kom uit een gezin met tien kinderen.”
Hij staat nog fier rechtop maar heeft wel problemen met zijn longen. Hij heeft het vaak benauwd.

“Hoe gaat het met jouw broer Dick?” vraagt Piet aan mij. Vroeger hebben zij samengewerkt bij Van Gelder Papier. Dat vond Piet een mooie tijd. Gelukkig geniet hij al heel lang van zijn pensioen. Op naar de 100 jaar want dan komt de ‘nieuwe’ burgemeester langs. “Nou burgemeester Tange was een geweldige kerel hoor, moeilijk voor dat vrouwtje om daar aan te tippen,” vindt Alie. Tange was wel een paar keer vergeten om langs te komen. De mooie vaas hebben zij voor het 50-jarig huwelijksfeest alsnog gekregen.

Wat is het prachtig dat zij met deze hoge leeftijd nog in staat zijn om een paar keer per week even de benen strekken. Binnenkort mogen ze voor de tweede injectie naar De Beuk in Purmerend. Alie vindt dat het allemaal goed geregeld is met het vaccineren tegen Corona. Wel vindt zij het jammer dat er weinig te beleven valt. “Geen maandelijks koffierondje meer in Jisp en uitjes van de Zonnebloem zitten er voorlopig ook niet meer in. Vanmorgen kregen wij allebei een heerlijke beker snert van de Zonnebloem.” Dat wordt zeer gewaardeerd.

Alie: “Nou meid, we gaan nu naar binnen om een spelletje rummikub te spelen. Dat doen wij met kaarten want die kleine steentjes kan Piet niet meer zo goed zien. Je moet wat hè in deze tijd.”

Vergelijkbare berichten

Drukke Jaarvergadering Co... Jispers massaal aanwezig                         Tijdens de Jaarvergadering van de Contactcommissie met B & W van Wormerland
Update werkzaamheden Jisp...   De voortgang van de werkzaamheden op de Jisperdijk kreeg ik vandaag per mail toegestuurd van Maarten Zon, Projectleider bij Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier: Aannemer KWS heeft de afgelopen
Kampioenen!!   Daar kwam ineens Lance aanrijden met de ‘Opel Blitz’ brandweerauto vanuit Oost-Knollendam! De spelers van VV Jisp team JO 9 1 G (gemengd) werden vanmorgen blij verrast.
Ciao Renato! Ons bereikte het droevige bericht dat Renato Messedaglia, onze Italiaanse Jisper, is overleden. Wij zullen hem allemaal in het straatbeeld gaan missen. Altijd reed hij op zijn
Van alles wat! Deze week werden wij opgeschrikt door een melding op de buurtapp, dat er was ingebroken in een huis aan het Weiver. De inbreker stond zelfs in de