Ontbijten met de burgemeester

Nationaal schoolontbijt voor de kinderen van OBS De Harpoen –

 

Kinderen van De Harpoen kwamen donderdagochtend vroeg naar het gemeentehuis van Wormerland. Daar had bode Imgard van de Nes een heerlijk ‘gezond’ ontbijt klaarstaan.

Burgemeester Peter Tange vertelde dat er veel kinderen in Nederland wonen, die ’s morgens helemaal niet of een ongezond ontbijt krijgen! Daarom mochten schoolkinderen – in de week van het Nationaal Schoolontbijt – overal in het land ontbijten met de burgemeesters.

Burgemeesterontbijt 12 11 15 v3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burgemeesterontbijt 12 11 15 v7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peter Tange schoof aan bij de tafel van Lance Koene, Sarah Hupkens en Malou Voogd. Meteen begon Sarah over de mooie ketting die de burgemeester om had. “Die heeft u ook altijd om bij Sinterklaas,” merkte Sarah heel scherp op.

Burgemeesterontbijt 12 11 15 v

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burgemeesterontbijt 12 11 15 v2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na het heerlijke ontbijt met kaas, komkommer, appelstroop en veel fruit, kregen de kinderen een rondleiding door het gemeentehuis. De burgemeester, wethouder Elly Fens en wethouder Kees van Waayen gingen ieder met een groepje op pad. Natuurlijk herkenden de Jisper kinderen wethouder van Waayen direct. “Meester Kees,” riepen zij in koor!

Burgemeesterontbijt 12 11 15 v5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burgemeesterontbijt 12 11 15 v4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

In de kamer waar alle telefoongesprekken binnenkomen zaten nog twee Jispers. Angelique Beers en buitendienstmedewerker Klaas-Jan van Dalsem. Klaas-Jan kwam even gezellig een bakkie doen. Angelique en haar collega Ilse Muis zaten met de headset op om alle telefoongesprekken te beantwoorden. Volgens burgemeester Tange is de telefoonkamer de belangrijkste kamer van de gemeente. “Alle vragen komen hier binnen. Deze mensen weten alles van de gemeente!”

Daarna mochten de kinderen plaatsnemen in de Raadszaal en vragen stellen aan de burgemeester.

  • “Waarom zit er een gaspedaal onder de tafel?”
  • “Waarom is de stoel van de burgemeester het grootst?”
  • “Waarom draagt u die grote ketting?”

Burgemeesterontbijt 12 11 15 v8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na alle vragen te hebben beantwoord, overhandigde de burgemeester een cheque van € 300,- aan de kinderen voor ‘De LINDA.foundation’. Een foundation die is opgericht door Linda de Mol. Het fonds is bestemd voor (alleenstaande) ouders met kinderen die in financiële nood verkeren. Daar wordt het geld door de gemeente naar overgeboekt. Voor de kinderen die nooit een ontbijtje krijgen. “Want ieder kind heeft recht op een gezond ontbijt,” vindt burgemeester Tange.

Vergelijkbare berichten

Het contract is getekend   Afgelopen woensdag is de samenwerkingsovereenkomst getekend voor de aanleg van glasvezel door gedeputeerde Jaap Bond van provincie Noord-Holland en directeur Michiel Admiraal van Glasvezel buitenaf. De
Invasie van Kerstmannen i...   Op zoek naar de Kerstman……welke is het mooist? Tijdens een wandeling door ons mooie dorp valt het direct op. Hee, een groene Kerstman, hee daar nog
Glasaal uitgezet in Worme...   Er zijn vier beroepsbinnenvissers in het Wormer en Jisperveld; Simon Bark, Piet Ofman, Jaap Schoute en Arnold Werkhoven. Vanmorgen is uit een gezamenlijk opgebouwde pot voor 44
WhatsApp groepen Wormerla...     De wijkagenten – Bert Gorter en Rinze Tjoelker – zijn ontzettend blij met de WhatsApp groepen. Een mooi burgerinitiatief en een snelle manier om een grote groep
Hachelijke avonturen tijd...   Het is niet niks als je vrijwilliger bent bij de Sinterklaasgroep van de Recreatiecommissie Jisp. Dat bleek gister maar weer. Wat brak er een gigantische bui los,