Kerstboom stormvast?

Recreatiecommissie worstelt met kerstversiering –

Vier dames van de Recreatiecommissie Jisp gingen op zaterdag 12 december voortvarend aan de slag. Eerst naar onze voorraadruimte. Dat was gelijk probleem nummer één. Buurman Klaas was namelijk niet thuis, hij bewaart de sleutel van het bouwhek rondom onze locatie. Twee harde werkers waren bij het nieuw gebouwde huis bezig. Zij hadden alleen een sleutel van het hek rondom de woning. Toch maar deze sleutel geprobeerd op ons hek en jawel het bleek de juiste sleutel.

Kerstversiering RCJ v

Het bord met de tekst ‘Prettige feestdagen’ was snel gevonden. Gewapend met schep, bord, verlengsnoer, punaises, kerstverlichting en tie-ribs liepen wij naar de brug bij De Lepelaar. Eerst even de kerstverlichting testen. Helaas, de stekkers waren geoxideerd. Geen lichtje wilde er branden. Uiteindelijk bleek één snoer nog heel te zijn, we moesten alleen nog een stekker voor de stroomvoorziening regelen.

Jan Wezel 2015 v

Gelukkig kwam Jan Wezel ons helpen met het verlengsnoer. Jan heeft een nieuwe stekker gemonteerd. Hij heeft namelijk nog enige kennis overgehouden van vroeger, toen hij bij Liander werkte! Daar waren wij reuze blij mee. De stroom was geregeld en de lichtjes konden aan. Karin haalde uiteindelijk nog een paar mooie kersttakken met prachtige zilveren pegels. Het zag er allemaal mooi uit zo op de brug en wij gingen dik tevreden naar huis.

Kerstversiering karin yolanda

Zaterdagavond gaf het KNMI de waarschuwing ‘code geel’ met zware windstoten! Rania kwam na haar werk De Lepelaar uitstappen en zag ons bord over de weg slingeren. Het zat nog net aan de kerstverlichting vast. “Opgeruimd staat netjes,” dacht Rania en nam het verbogen bord mee naar huis. De week daarna haalde zij een grote plaat hout en begon te tekenen. “Wat ga jij nou doen?” Vroeg haar man Hans.
“Ik ga een kerstboom maken voor de Recreatiecommissie,” vertelde Rania. Volgens Hans deed ze dat helemaal verkeerd en hij bood spontaan aan om haar te helpen.

Kerstboom RCJIsp

Nu staat er een prachtige, zelfgemaakte kerstboom met lichtjes, stormvast op de brug.
Wij hebben dit jaar besloten om geen ‘echte’ kerstboom neer te zetten vanwege het stormachtige weer. Ook vertrouwden wij erop dat de familie Schüster, zoals ieder jaar, een mooie verlichte boom aan de Kom ging regelen. Helaas was er kortsluiting ergens in de 1800 lampjes vertelde Paul Schüster ons.

Bedankt Jan, Hans en Rania en natuurlijk ook de dames Yolanda, Karin en Trees voor het geploeter op die zaterdagochtend!

 

 

 

 

Vergelijkbare berichten

Paasei zoeken!   Beste dorpsbewoners, 2e paasdag, maandag 13 april, stond onze paasactiviteit op het surflandje gepland. Eitjes zoeken, eier-parcours, ei vangen enz. U begrijpt door de corona crisis
Een avond over de energie...   Een avond voor ouders over de energie van je kind Quirine Klopper, gezins- & kindercoach verzorgt een avond in OBS De Harpoen in Jisp. Op deze
Laatste lintje voor brand...   Tijdens één van de allerlaatste bijeenkomsten van de vrijwillige brandweer Jisp kreeg Rob Buiten een lintje opgespeld. Rob werd blij verrast door zijn vrouw Ciska, kinderen Thomas
Griezelen in het dorp Steeds meer spoken, heksen, spinnen en geraamtes zijn er te zien in Jisp. De Recreatiecommissie heeft het Oosteinde en Jisp mooi aangekleed met enge wezens. Ook de
Wij Jispers hebben niks t... Volkskrant Magazine heeft een enquête gehouden onder de lezers. Dit in het kader van het duizendste nummer. Er werd massaal gereageerd op deze enquête. Diverse vragen werden aan