Nieuws van één week

 

Vorige week zondag mochten alle vrijwilligers aanschuiven voor koffie en taart in de Jisperkerk. Verschillende taarten werden geproefd, heerlijk, wat een verwennerij.

Tijdens deze gezellige bijeenkomst werd de film van het openluchttoneelstuk ‘De IJzeren Duim’ vertoond. Deze film is gemaakt door Rob Zwart. Prachtige beelden van Jisp, de muzikanten en de toneelspelers kwamen voorbij. Ladder(s)zat in het dorp! Ook bij het busstation van Purmerend was iemand bezig met ‘ladderzat’. Kijk maar eens naar onderstaande foto’s die Jan Blokker heeft gemaakt.

Ladderzat Jan Blokker v

Ladderzat 2 Jan Blokker v

Hopelijk heeft deze glazenwasser eerst wat brandewijn gedronken! Wat jammer dat Mr. Ploegh – de leedzetter – er niet meer is, hij wordt gemist!

Veilig

Donderdagavond was er een bijeenkomst in het gemeentehuis van Wormerland voor de beheerders van de buurtpreventie what’s-appgroepen. De wijkagenten Gorter en Tjoelker en de Boa’s waren daarbij aanwezig.

Het afgelopen jaar werd besproken, waar werd er ingebroken en zijn de appgroepen nuttig? Er waren in 2014 in Wormerland maar liefst 60 inbraken. In 2018 is dit aantal gehalveerd tot 30 inbraken. Duidelijk werd dat vorig jaar vooral in Neck veel inbraken werden gepleegd. Volgens agent Gorter is de A7 als vluchtroute natuurlijk heel dichtbij.

Als voorbeeld werd ook genoemd dat in Zaandijk maar twee what’s appgroepen zijn opgericht. Wormerland heeft er 36. In Zaandijk wordt er meer ingebroken dan in ons gebied. De what’s appgroepen hebben dus duidelijk een preventieve werking en natuurlijk de waarschuwingsborden helpen daarbij.

Het idee werd geopperd om voor de donkere dagen dit jaar een voorlichtingsavond te organiseren voor alle deelnemers van de appgroepen. Dan komt er een ex-inbreker die uitleg geeft over de onveilige situaties rondom huizen en waar je verbeteringen kan aanbrengen. Ook is er dan een slotenmaker aanwezig die voorlichting gaat geven.

Wordt vervolgd!

bomen snoeien Jisperkerk 2019 TK v

Vrijdag hingen er twee mannen in de bomen voor de Jisperkerk. De medewerkers van de firma Meijer waren aan het snoeien. Gelukkig zaten ze gezekerd aan stevige touwen en waren ze niet ‘ladderzat’!

Vergelijkbare berichten

Glasvezel nu of nooit!   Tegenwoordig maken we steeds frequenter, dagelijks digitaal gebruik van vele internet diensten. Denk aan online muziek luisteren, films of gemiste uitzendingen terugkijken, online shoppen, gamen, sociale
!Gluren bij de Buren!   De Recreatiecommissie Jisp bestaat 50 jaar. Dat moet natuurlijk gevierd worden. Daarom werd er een wandeling door Jisp georganiseerd met verschillende locaties om te gluren. Veel Jispers
Andere opzet bij WormerSp...   Donderdag 20 t/m zaterdag 22 juni a.s. zal het recreatieterrein tegenover het gemeentehuis in Wormer wederom worden omgetoverd tot een groot strand waarop sportliefhebbers naar hartenlust
Zomer in Jisp Warm, winderig, gezond en vruchtbaar! Na een warme en droge maand juni snakten wij naar een beetje regen. Nou ja, ‘wij’? Vooral de tuin was gortdroog. Al
‘Begrensde fragmentenâ€...   Op zaterdag 3 en zondag 4 oktober exposeert Dianca haar ‘begrensde fragmenten’ in het Weefhuis te Zaandijk van 10.30 tot 17.00 uur. Over de titel van haar