Gezellige dagen!

Het Raadhuis is van buiten en van binnen opgeknapt. Lekkage aan het dak is opgelost, de vloeren zijn geschuurd en geïsoleerd en de wanden zijn glad gestuct en geschilderd.

In het gemeentenieuws konden wij lezen dat de benedenverdieping wordt verhuurd. De verhuurde ruimte werd vroeger gebruikt als gemeentekantoor en een burgemeesterskamer. Natuurlijk blijft de trouwlocatie op de eerste verdieping in bedrijf. Wat is er mooier dan daar je huwelijk te laten bezegelen? Bovenin is het Jisper museum gevestigd. Daar worden alle opgravingen geïnventariseerd en het stof verwijderd. Het plan is er om ook de documentatie van de Oudheidkundige Commissie Jisp te ordenen. We missen Seiny heel erg! Zij wist precies wat en waar het opgeborgen was.

De muren in de Jisperkerk zijn onlangs ook gestuct en geschilderd. Weg met al die scheuren en afgebladderde verf. Daarna de grote schoonmaak. Dikke lagen stof, vooral op het meubilair, dat buiten verwijderd moest worden. “Met een blazer werden de stoelen op een zonnige zaterdag schoon geblazen, Vertelt Nico Koelemeijer. Verder werden de kerkbanken, na een poetsbeurt, weer teruggeplaatst. Klaar voor de Kerstviering vanavond.

Ons Dorp Jisp wenst iedereen gezellige kerstdagen en een gezond en gelukkig 2025 toe.

Foto’s Trees Korver.

Vergelijkbare berichten

Streekvervoer Wormerland ...   Syp Wynia en Jan Koene hebben op 9 juli – als afgevaardigden van de Contactcommissie – ‘ingesproken’ bij de tweemaandelijkse vergadering van de Regioraad van de Vervoerregio Amsterdam
Nieuwe Jisper vlag weer o...   De Recreatiecommissie heeft nieuwe Jisper vlaggen laten maken. Het laatste jaar kreeg de Recreatie Commissie Jisp veel vragen over de Jisper vlag. Nieuwe bewoners maar ook dorpelingen die een
Wie heeft Jisper Gerrit K...   Via Martine Bonnema kreeg ik onderstaand bericht over Gerrit Kroon, inwoner van Jisp, die in het verzet is opgepakt bij de overval op de boerderij van Kramer
Griezelen in het dorp Steeds meer spoken, heksen, spinnen en geraamtes zijn er te zien in Jisp. De Recreatiecommissie heeft het Oosteinde en Jisp mooi aangekleed met enge wezens. Ook de
Boksgala in Jisp!   Een ‘grootstedelijke sport’ werd in Jisp beoefend. Jordanees Ko Ditmeijer richtte Boxing Club The Golden Gloves op. In Jisp stond Ko Ditmeijer uit Amsterdam bekend als ‘ome’ Ko.