Jisper kerktoren uitgelicht

 

Jaren geleden was het plan er al om de kerktoren van Jisp te verlichten. Toen bleek er te weinig budget te zijn om dit plan te realiseren.

Opnieuw pleitte Jan Scholtens, tijdens een vergadering van de Contactcommissie Jisp, ervoor om de kerktoren te verlichten. Een kerk is een centraal punt in een dorp. “De kerk moet door middel van een strijklicht geaccentueerd worden,” is de mening van Jan.

jisperkerk-verlicht-v-2

De Contactcommissie van Jisp had dit jaar de beschikking over een wijkbudget. Daarvan zijn twee leskisten aangeschaft voor de scholen. Er was nog budget over en daarom werd er gekeken of het verlichting plan gerealiseerd kon worden. Contactcommissielid Kiki van de Nes gaf Deene Elektrotechniek B.V. uit Jisp de opdracht.

stoere-mannen-3-v

Er kwamen een paar stoere mannen naar Jisp toe om ‘even’ het torentje uit te lichten met behulp van een hoogwerker. Volgens de mannen moesten zij vertrouwen opbouwen, elke hoogwerker blijkt namelijk weer anders te werken. De eerste keer dat zij omhoog gingen moest het wennen, vooral omdat er een snoeiharde wind stond en het bakje nogal heen en weer ging!

stoere-mannen-v

De eerste hoogwerker bleek niet ‘hoog’ genoeg te zijn. De werkzaamheden werden daarom even stopgezet. Er moest een nieuwe hoogwerker besteld worden. Behalve dat de west, noord en oostkant wordt uitgelicht met romantisch gele verlichting, heeft ook de binnenkant van de toren een RGB binnenverlichting gekregen.

stoere-mannen-4-v

Met deze RGB led verlichting is het mogelijk om verschillende kleuren in te stellen. Afhankelijk van bijvoorbeeld de feestdagen kan de kleur aan de binnenkant van de toren aangepast worden. De verlichting trekt zeker de aandacht in de avonduren. Wat is het prachtig geworden en precies zoals Jan Scholtens beoogde voor Jisp. ‘De kerktoren van Jisp is nu het centrale punt van het dorp geworden!’

jisperkerk-verlicht-v

Met dank aan de Contactcommissie Jisp voor het beschikbaar stellen van het wijkbudget, Deene Elektrotechniek B.V. en dan vooral de twee heldhaftige mannen in dat wiebelige bakje. Ook de gemeente Wormerland bedankt voor de bijdrage!

jisperkerk-lantaarn

 

Vergelijkbare berichten

De enige witte boord! Gister werd een bevrijdingsvlag, die in 1945 wapperde aan het Raadhuis in Jisp, teruggebracht. Wat is het verhaal achter deze enorme linnen driekleur waar inmiddels de gaten
BevrijdingsBannetocht fie... 21e BevrijdingsBannetocht Wormerland:   Ons thema is “25 jaar Wormerland” Voor de 21e keer wordt dit jaar deze prachtige fiets/wandeltocht over 26 km gehouden door de vijf
Peter Tania nieuwe hoofdt...   VV Jisp heeft voor de volgende twee seizoenen een nieuwe hoofdtrainer te weten Peter Tania. Peter heeft zowel als speler en als trainer zijn sporen ruimschoots verdiend.
‘De WeermachineR...   Op dit moment zijn de jeugdspelers van Herleving ‘1898’ druk bezig met het leren en repeteren van het toneelstuk ‘De Weermachine’ van de schrijver W. Halm.
Klassiek in de Zaanstreek Vanaf 28 september kunt u genieten van een nieuwe prachtige concertreeks in het kerkje in Jisp. De bijzondere, intieme sfeer en de uitstekende akoestiek, maakt het bijwonen

One comment on

Comments are closed.