Vlak voor de Kerst, geboortes in Jisp!

 

Een mooie kerstgedachte…… vier kleintjes geboren in Jisp. Niet in een kribbe, het ‘ligt’ er raar bij.

 

Een paar dagen geleden berichtte Astrid over stratenmakers die bezig waren aan het Weiver. Met zand en stenen waren ze in de weer op de weg. Het is iedereen wel opgevallen dat je de punaises in het wegdek gemakkelijker kan nemen met de auto als je net doet of het een rotonde is. Je rijdt er als het ware omheen! Heel vervelend voor de bewoners want veel auto’s rijden door hun voortuinen en dan hebben we het nog niet over de spiegels, van geparkeerde auto’s, die herhaaldelijk sneuvelen.

punaises klein

Vier kleine punaises zijn aan het Weiver en de Dorpsstraat aangelegd. Twee stuks voor elke grotere punaise. Het helpt wel want de auto’s rijden nu rechtdoor over de bult. Blijf je rijden alsof het een rotonde is dan hobbel je alle kanten op. Maar hoe zit het met de fietsers, brommers en motoren? Maakt je voorwiel een slag als je over de kleintjes rijdt? Volgens veel bewoners is deze oplossing levensgevaarlijk. Waarom dan geen drempels – breed genoeg – die de vaart eruit houden?

Eigenlijk wil je die ook niet voor je huis hebben liggen. Slappe veengrond in ons dorp en veel oude huizen die te dicht op de weg staan. De schilderijen vallen al van de wand af als een vrachtwagen iets te hard langsrijdt.

punaises klein 2

Wat is de oplossing? We zullen het moeten afwachten of het goed gaat met het langzamere verkeer. De persoon die deze kleine pukkeltjes heeft bedacht moet wel heel erg goed zijn in het verzinnen van 1-aprilgrappen. Dat kan niet anders…..

 

Vergelijkbare berichten

Circus in Jisp?   Beste dorpsgenoten, vanaf vandaag lijkt het einde van het Molenpad wel op een circusterrein. In plaats van onze nieuwe boerderij schemert een blauwgroene circustent tussen de
Jisper contactcommissie n... Halverwege 2021 heeft een aantal dorpsgenoten zich gemeld voor het opnieuw in het leven roepen van een contactcommissie voor Jisp. In overleg met gemeente Wormerland zijn deze
Brandweerkazerne Jisp sta...   Afgelopen week stond de voormalige vrijwillige brandweer van Jisp enorm in de belangstelling. Dit vanwege de uitkomsten van een onderzoek door NH Nieuws en het TV
Kampioenen!!   Daar kwam ineens Lance aanrijden met de ‘Opel Blitz’ brandweerauto vanuit Oost-Knollendam! De spelers van VV Jisp team JO 9 1 G (gemengd) werden vanmorgen blij verrast.
Hoopjes zaagsel Ineens lag daar – in de linker koorbank – een hoopje houtzaagsel. Ruim één meter trekbalk in de oost muur van de Jisperkerk was aangetast door de