Engel ritmisch op en neer voor ’troost en hoop’

 

Een oproep van de Raad van Kerken om de klokken in Nederland te luiden op woensdagavond is een mooi gebaar. Vanaf half maart klinkt in Jisp op woensdagavond een kwartier lang de kerkklok. Dit initiatief is ontstaan in deze tijd van corona om iedereen hoop en troost te bieden.

IMG_7612

Anne Heijn vroeg aan Engel Liefting – de klokkenluider van Jisp – of hij dit een paar weken wilde gaan doen. “Toen had ik het zelf al besloten want ik las het in de media,” vertelt Engel.

“In de Jisperkerk gaat het klokluiden nog met de hand. Overal in de omgeving gebeurt het tegenwoordig automatisch zoals in Wormer en de Beemster. Die zetten hem aan en gaan een kwartiertje een koppie koffie drinken.” Tijdens het luiden kijkt hij af en toe op de klok. Als hij dan ziet dat hij nog maar op de helft van het kwartier zit baalt hij een beetje.

IMG_7624 (2)

Het trekken aan het touw is zwaar werk. Engel wil het ritme van de klok gelijkmatig laten klinken. Hij hoort weleens de klok onregelmatig luiden tijdens een begrafenis, dat vindt hij niet zo mooi.

“Het is een rare tijd. Dan krijg je de vraag op vrijdag: wat gaan jullie dit weekend doen? Dan kijken we elkaar aan en beginnen te lachen. Schilderen thuis ofzo!” Op de vraag of Engel tot 1 september doorgaat met luiden antwoordt hij puffend: “asjeblieft niet, het is nu al zo warm en kijk eens hoe ik zweet?”

IMG_7627 (2)

Na het luiden van de klok in de Jisperkerk heeft hij nog genoeg puf over. Dan gaat hij vaak nog even een rondje hardlopen. Petra, zijn vrouw, merkt na afloop niks aan hem. “Hij is nog even fief als anders.” De reacties op Facebook zeggen genoeg. De Jispers vinden het geweldig. Het geluid geeft zeker troost in crisistijd.

Een super ‘Engel’ in de kerk!

Koster Bert Broek meldt dat in zowel de Nieuwe Kerk alsook de Maria Magdalena Kerk in Wormer de klok nog handmatig wordt geluid!

Vergelijkbare berichten

Ladder(s)zat   Nico Koelemeijer maakte in 2010 een opmerking tijdens een interview voor het Noordhollands Dagblad. “De ledezetters te Jisp verdienen meer aandacht.” Nico vroeg in dat krantenartikel of
BevrijdingsBannetocht fie... 21e BevrijdingsBannetocht Wormerland:   Ons thema is “25 jaar Wormerland” Voor de 21e keer wordt dit jaar deze prachtige fiets/wandeltocht over 26 km gehouden door de vijf
Grote vangst uit de wegsl...   Vanmorgen werd door de Recreatiecommissie Jisp weer de jaarlijkse viswedstrijd gehouden voor de kinderen van OBS De Harpoen. Dit jaar deden alle groepen mee. Langs de wegsloot
Ongekend talent in Jisp Gisteravond gaf ArtPub een workshop in De Lepelaar. Het thema van de workshop was: ‘Dikke dames schilderen’. Er volgen nog twee workshops want de belangstelling is erg groot! Toen ik binnenkwam
Jaarlijkse veldschoonmaak...   In aanloop naar de Landelijke Opschoondag 2016 organiseren Jan Koene en Leo Acquoy weer de jaarlijkse veldschoonmaak. Op zaterdag 19 maart gaan de deelnemers het Wormer-