Nieuwe uitdaging

Toneelvereniging ‘Herleving 1898’ gaat een nieuwe uitdaging aan met het spelen van een klucht. Op vrijdag 26 en zaterdag 27 januari brengen de toneelspelers een vrolijke komedie ‘Dubbelgangers’ van Anneke den Hartog ten tonele.

Toneelvereniging Herleving 1898 bestond afgelopen november 125 jaar. Op 14 november 1898 is de toneelvereniging opgericht door zeven mannen. In deze beginperiode was het eigenlijk niet de bedoeling dat er vrouwen meespeelden. Bij de keuze van een toneelstuk bleek dit toch wel lastig. Het gevolg was dat er uiteindelijk toch vrouwen mee ‘mochten’ doen, maar zij kregen geen stemrecht binnen de vereniging. Gelukkig werd dit 6 jaar later in de statuten aangepast. Pas na 1930 trad de eerste vrouw toe in het bestuur. “Nu 125 jaar later hebben we gelukkig veel vrouwelijke leden en kunnen we juist nieuwe mannelijke leden gebruiken. Dus lijkt toneelspelen je leuk, voel je welkom om je aan te melden.”

Foto: Joke Koelemeijer.

“Het toneelstuk dat we dit jaar voor u spelen genaamd ‘Dubbelgangers’ is een vrolijke komedie met kluchtige gedeeltes. Het verhaal speelt zich af in de huiskamer van de familie van Dijk. Het draait om het gezin van wijnimporteur Johan van Dijk, die het niet zo nauw neemt met de huwelijkstrouw en regelmatig langere tijd ‘op reis’ is voor zijn eigen pleziertjes. Op zeker moment duikt er een dubbelganger op, die natuurlijk voor de nodige verwarringen en komische situaties zorgt. Als deze dubbelganger (Teun genaamd) de plaats van Johan inneemt en de ‘echte’ Johan onverwachts verschijnt……vraagt iedereen zich af….wie is wie?”

Foto: Joke Koelemeijer.

Het spelen van een klucht is voor de toneelspelers; Paul Beunder, Annemieke Konijn, Wendy Kotterlink-van der Laan, Mark Scholtens, Alex Hüber, Lotte Wessels en Engelina van Rijn een nieuwe uitdaging, maar onder de bezielende regie van regisseuse Nel Stam is dat goed gelukt. Het belooft een ontspannen en komische avond te worden.

Foto: Joke Koelemeijer.

De voorstelling in De Lepelaar begint beide avonden om 20.00 uur, de zaal is vanaf 19.15 uur geopend.
Kaarten kunnen besteld worden via; toneelherleving1898@gmail.com en in de voorverkoop op zaterdag 20 januari tussen 15.00 en 16.00 uur in De Lepelaar. Ook kan dit nog op de avond zelf bij de entree, maar let op want vol is vol.

Vergelijkbare berichten

Geen moppers maar doppers De mannen van de donderdagochtendploeg (doppers), niet te verwarren met de maandagochtendploeg (moppers), doen geweldig werk bij de voetbalvereniging van Jisp. Afgelopen donderdag werden de knotwilgen gesnoeid.
Paasei zoeken!   Beste dorpsbewoners, 2e paasdag, maandag 13 april, stond onze paasactiviteit op het surflandje gepland. Eitjes zoeken, eier-parcours, ei vangen enz. U begrijpt door de corona crisis
Knap staaltje werk in Jis...   De oude klokkenstoel in de toren van de Jisperkerk is aan vervanging toe. In de loop der jaren – na diverse reparaties – is het houten
Winkelen in Jisp? Het kan...   Vandaag werd De Harpoen omgetoverd tot een heus warenhuis waar van alles te koop en te doen was; van knuffels tot kaarsen en van invlechten tot
Ontbijten met de burgemee... Nationaal schoolontbijt voor de kinderen van OBS De Harpoen –   Kinderen van De Harpoen kwamen donderdagochtend vroeg naar het gemeentehuis van Wormerland. Daar had bode Imgard