Monumentale boom

 

De grote beuk naast villa Sonnevanck heeft na 150 jaar het veld geruimd. De monumentale boom is ten prooi gevallen aan de reuzenzwam en de honingzwam, die zijn wortelstelsel langzaam omzetten in papier-maché.

Sinds een jaar of vijf viel al op dat de bovenkant van de kroon steeds kaler werd. Tegelijk waren in het najaar de enorme elfenbanken van de reuzenzwam aan de voet van de stam zichtbaar. Een slecht teken.

Boomspecialist Copijn heeft er vorig jaar in zijn advies geen doekjes om gewonden: de boom is gevaarlijk en moet worden gekapt. Dat was een enorme dreun voor ons.

SANYO DIGITAL CAMERA

Het verdwijnen van de boom doet afbreuk aan de charme van het huis en deze centrale plek in het dorp en we kunnen ons voorstellen dat menig Jisper het onttakelen van de boom met verbazing heeft gadegeslagen. Het is nogal wennen.

Maar gelukkig is er nog de oude treurbeuk aan de voorkant van ons huis die in een prima conditie verkeert. De foto is gemaakt in mei 2010, toen de kroon van de bruine beuk ook helemaal bovenin nog die prachtige rode gloed had.

Igino Emmer & Petra Zijp

 

Vergelijkbare berichten

Drukke Jaarvergadering Co... Jispers massaal aanwezig                         Tijdens de Jaarvergadering van de Contactcommissie met B & W van Wormerland
Van bouwrommel gemaakt! Ooit werkte hij bij Foto-film Cees de Haan aan de Wandelweg in Wormerveer. Daar is de liefde voor fotograferen bij Wessel Veltkamp ontstaan. Ongeveer een jaar geleden
Bijzondere fietsers door ... Afgelopen zondag reden er twee dorpsgenoten samen met 65 man uit verschillende delen van Nederland door ons dorp.         Dit ter gelegenheid van het 6-jarig
Zomer in Jisp Vorige week werd er op beschuit met muisjes getrakteerd in de Nieuwe Buurt. Op het land van hobbyboer Piet werd een tweeling geboren. Dat zijn dus twee
Van alles wat! Deze week werden wij opgeschrikt door een melding op de buurtapp, dat er was ingebroken in een huis aan het Weiver. De inbreker stond zelfs in de