Update werkzaamheden Jisperdijk

 

De voortgang van de werkzaamheden op de Jisperdijk kreeg ik vandaag per mail toegestuurd van Maarten Zon, Projectleider bij Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier:

Aannemer KWS heeft de afgelopen periode het kunststof scherm in de buitenberm geplaatst. Dit scherm dient om kwelwater tegen te gaan. Daarnaast heeft zij een palen beschoeiing in de bermsloot aangebracht waarna de bermsloot is gevuld met zand. Dit om gewicht aan de binnenzijde van de dijk aan te brengen. Alvorens dit gedaan kon worden is de sloot gebaggerd. Voor de uitgehaalde bagger is een tijdelijk depot langs de dijk aangelegd. Na dit alles is vervolgens de binnenzijde van de dijk voorzien van klei. Hiermee is de sterkte van de dijk toegenomen.

Jisperdijk 2017 2 v

Op dit moment is de aannemer met de wegfundering aan het werk. De oude fundering wordt over vakken van 20 tot 25 meter verwijderd. Hierna wordt de nieuwe fundering aangelegd. Deze methode wordt over het gehele traject gehanteerd. Het moet in korte stukken (vakken) om de veiligheid van de dijk te kunnen garanderen.

Thomas Groot Hoogheemraadschap

Foto: Thomas Groot Hoogheemraadschap

Tot op heden werkt de aannemer volgens de aangegeven planning en zal de Jisperdijk eind december weer in gebruik genomen kunnen worden. De aangegeven omrijroute blijft van toepassing.

Jisperdijk 2017 v

Helaas signaleren we dat de noodbrug niet alleen door de busonderneming en nood & hulpdiensten gebruikt wordt. De Oosterdwarsweg is en blijft te smal om al dit verkeer te kunnen verwerken. Het is hierom dat wij genoodzaakt zijn de code voor de slagbomen te veranderen. Donderdag, 26 oktober, zal dit gaan gebeuren en kunnen wederom alleen de nood & hulpdiensten en de busmaatschappij EBS over de noodbrug rijden.

 

 

Vergelijkbare berichten

Oude schoolfoto Van Jan Kramer kreeg ik per mail een oude schoolfoto. Hij denkt dat deze foto rond 1926 is gemaakt. Op deze schoolfoto staat zijn moeder Corrie Kramer-Hartog
Jisper ondernemers huren ...   Het pittoreske Raadhuis van Jisp stond alweer een tijdje leeg. De laatste huurder is vier jaar geleden naar Wormer vertrokken. Behalve trouwerijen en af en toe een vergadering van de
Wat een feest bij Ons Hui... Openingsactiviteit Ons Huis was een groot succes! Op vrijdag 9 september was de openingsactiviteit van Ons Huis op het schoolplein en wat was het leuk! Bijna 50
‘Begrensde fragmentenâ€...   Op zaterdag 3 en zondag 4 oktober exposeert Dianca haar ‘begrensde fragmenten’ in het Weefhuis te Zaandijk van 10.30 tot 17.00 uur. Over de titel van haar
Bumpers, boten, plastic e...   Met een grote schoonmaak georganiseerd door de Jisper IJsclub, in samenwerking met de Watersportvereniging Wormer en de Poelboerderij, werd er gisteren door zo’n negentig vrijwilligers in het