Ineens ben je een kunstenaar!

 

Dianca Brandsma vroeg in januari of ik een beetje reclame voor haar wilde maken. Daarom plaatste ik op deze site haar artikel over de workshop ‘Kleurrijk acryl’ die zij in Dianca’s atelier in Jisp wilde gaan geven. Voordat ik het bericht plaatste had ik mij al aangemeld. Lekker dichtbij deze workshop en inclusief lunch en een borrel na afloop. Ik had er zin in!

workshop Dianca Trees.v

 

Op een vrijdag liep ik ’s morgens naar haar atelier aan de Dorpsstraat. Wel een beetje zenuwachtig want met nul ervaring en de angst om er niks van terecht te brengen, stapte ik naar binnen. De koffie stond al klaar met heerlijke zelfgemaakte truffels. Goed begin. Buuf Ans en buuf Jetty hadden zich ook opgegeven. Jispers onder elkaar, dat stelde mij wat gerust. Verder schoof Karin uit Zaandam aan.

workshop Dianca Trees.4 v

Alle drie de dames hadden in het verleden al diverse workshops gevolgd. Veel ervaring dus. Oh jee, de moed zakte mij weer in de schoenen. Hoe krijg ik ooit iets op dat doek? Aan de slag met de achtergrond schilderen. Keurig pakte ik een kwast en begon te smeren. Dianca riep direct: “met de vingers en de handen schilderen, dan gaat het veel beter.” Huh! Vieze vingers en handen…. is dat wel de bedoeling?

workshop Dianca Ans.6 v

workshop Dianca Trees Korver v

Veel bruikbare tips gaf Dianca ons tijdens het schilderen en zowaar er kwam iets herkenbaars op het doek terecht. Wat ook een voordeel is, je denkt nergens meer aan. Het lijkt net of je hersens even niks meer doen. Verstand op nul en kliederen maar. Tussendoor werden elkaars schilderijen bekeken en besproken, onder het genot van een hapje en een drankje.

workshop Dianca Karin.3 v

workshop Dianca Jetty.7

Uiteindelijk gingen wij allemaal met een prachtig schilderij naar huis. De mijne hangt in een mooie lijst aan de wand. Een wissellijst want ik wil weer en meer workshops volgen bij Dianca! Wat een leuke dag hebben wij gehad. Ik heb genoten en zoals Dianca altijd roept: “Ik kán niet schilderen! Dat bestaat niet.”
Opgeven voor een workshop kan nog steeds. Mail naar Dianca Brandsma of bel: 06-15897455

 

 

 

Vergelijkbare berichten

Jisper torenhaan nooit be...   Deze week kreeg ik twee foto’s toegestuurd van de Jisper kerkhaan. Ik had meteen zoiets van ‘wauw’, zo mooi en wanneer zie je onze haan van
Pinksteren in de Jisperke... Op zondag 23 mei is weer de eerste dienst na lange tijd in de Jisperkerk. We vieren dan Pinksteren. Het thema van de dienst is ‘Binnenstebuiten’. Voorganger
Nieuws van één week   Vorige week zondag mochten alle vrijwilligers aanschuiven voor koffie en taart in de Jisperkerk. Verschillende taarten werden geproefd, heerlijk, wat een verwennerij. Tijdens deze gezellige bijeenkomst werd de film
Openbare vergadering De nieuwe leden van onze Contactcommissie Jisp nodigen iedereen uit voor de openbare vergadering van de Contactcommissie Jisp op : Woensdag 29 juni, aanvang 20.00 uur in
Repetities van ‘De IJze...   Inmiddels is de kaartverkoop gestart van het toneelstuk ‘De IJzeren Duim’. Dit openlucht theaterstuk gaat over de leedzetters te Jisp en wordt opgevoerd door spelers van