Glasaal uitgezet in Wormer- en Jisperveld

 

Er zijn vier beroepsbinnenvissers in het Wormer en Jisperveld; Simon Bark, Piet Ofman, Jaap Schoute en Arnold Werkhoven. Vanmorgen is uit een gezamenlijk opgebouwde pot voor 44 kilogram glasaal ter waarde van € 16.000,00 uitgezet.

glasaal 3.2018 v

“Om de palingstand op orde te houden moet er net als een boer worden gezaaid om te kunnen oogsten. Daarom is er vanmorgen vroeg in onze polder en door mijn nieuwe bedrijf ‘De Stoofaalspecialiste’ glasaal uitgezet,” vertelt Marianne van Veen. Zij is de vrouw van visser Arnold Werkhoven.

Via Marianne haar website www.stoofaal.nl verkoopt zij het product Oma’s Stoofaal®. Dit is een portieverpakking kant en klare stoofaal mét saus volledig bereid die alleen nog in warm water opgewarmd hoeft te worden. Hiervoor wordt aan grondstof wilde aal circa 2.5 stuks gebruikt per verpakking. Per verkochte verpakking wordt een bedrag van € 0,60 gereserveerd voor de herbevolking van het vangstgebied. “Oma’s Stoofaal® is inmiddels een geregistreerd merk en exclusief verkrijgbaar bij ons.”

glasaal 2018 v

In totaal is er bovenop de reguliere uitzet van de vier vissers door Marianne 4 kilo extra glasaal uitgezet. “Omdat ik voor mijn stoofaal 2.5 stuks onttrek zet ik daarvoor – op dit moment – weer 6 stuks in het systeem terug.” Ook Arnold heeft 7 kilo glasaal extra uitgezet in het vangstgebied.

glasaal 4.2018 v

Glasaal wordt in het wild gevangen en de zending die vanmorgen in Jisp werd afgeleverd kwam uit Frankrijk. “Afgelopen week is de glasaal gevangen en zal hooguit 56 uur onderweg zijn,” denkt Arnold. Natuurlijk moest de glasaal zo snel mogelijk het zoete water in. Met twee boten werden de dozen langs de kanten geleegd. Zoals op de Merken, in de Noorder- en Zuiderganssloot, de Nieuwe Vaart en in het kommetje bij het Tilbruggetje.

 

glasaal 2.2018 v

De prijs van de glasaal zit op dit moment op circa € 0,10 per stuk (Glasaalprijs is nu circa € 360,00 per kg). “Indien de glasaalprijs voor ons lager zou worden dan kan er in hoeveelheid meer glasaal uitgezet worden, wordt de prijs hoger van de glasaal dan dus ook minder,” aldus een klappertandende Marianne die natte voeten kreeg in de boot!

Totaal is er vandaag, per boot op verschillende locaties in het Wormer- en Jisperveld, dus 55 kilogram glasaal met een waarde van
€ 20.000,00 uitgezet! Dat betekent 200.000 stuks want 1 kg glasaal bevat circa 3700 stuks.

De achtergronden zijn te lezen op haar website: www.stoofaal.nl
Meer informatie hierover kan via: info@stoofaal.nl of 06-22413053.

 

 

 

 

Vergelijkbare berichten

COLLECTE HERSENSTICHTING ... Hersenstichting Nederland houdt haar jaarlijkse collecte altijd rondom 1 februari. Dit jaar was die gepland van 1 t/m 6 februari. Al vele jaren wordt voor deze collecte
Uitnodiging Sociaal Team ...   UITNODIGING   INFORMATIEBIJEENKOMST OVER SOCIAAL TEAM WORMERLAND RSWP Wormerland Bij het Sociaal Team Wormerland kunnen inwoners terecht voor hulp en ondersteuning op het gebied van dagbesteding, geld,
Jisperdijk werk in uitvoe...     Vanmorgen meteen onderzoek gedaan naar de werkzaamheden op de Jisperdijk. Bij het beheerpad/insteekweg valt direct op dat de verkeersregelaar mensen in de juiste richting stuurt of
Sfeervolle lampjes in de ...   Maandagavond hebben de mannen van de Burgerhulp Jisp lampjes opgehangen in de Kom. Dit is mogelijk gemaakt door de Contactcommissie Jisp. Het Molenpad is sfeervol geworden
‘Never trust a journali... Voordat ik de eerste vraag kon stellen aan Jenny Young (76) liet ze mij een gedicht zien. ‘How to Deal with the Press She’ll urge you to