Bedankt!

 

Door het opvoeren van mijn toneelstuk Ladder(s)zat – (De IJzeren Duim) is Jisp na eeuwen weer eens als een ooit zeer belangrijk dorp in het zonnetje gezet.

Voor de uitvoering van het spektakel ben ik zowel Herleving als PPG Paletkwartet zeer erkentelijk. Maar dat geldt ook voor de muzikanten, het koor, de kinderen, de Jispenaren en iedereen die zich heeft ingezet om er zo’n fraai geheel van te maken.

Foto Trees Korver 2018.2 v

Een toneelstuk schrijven over mensen, die ruim vierhonderd jaar geleden in Jisp leefden of er hun heil gingen zoeken, kon ik alleen maar met voldoende achtergrond informatie en die daarna verifiëren en verder na zoeken en tot een verhaal smeden. Heel veel hulp bij het vinden van informatie heb ik gekregen van Seiny Klopper. Zij stond welwillend af wat haar man (en andere leden van de Oudheidkundige Commissie van Jisp) in de loop der jaren over de familie Taemsz en Ploegh had verzameld. Ik ben haar daar zeer erkentelijk voor.

Ook Nico Koelemeijer is me zeer behulpzaam geweest. Zonder hem had dit stuk helemaal niet bestaan. Hij stelde n.l. jaren geleden in een artikel in de krant de vraag: Wie schrijft er een openlucht toneelstuk over deze destijds zo beroemde mensen in Jisp?
Daar ben ik dus toen op ingegaan. Ook van hem heb ik de nodige informatie ontvangen en hij heeft er tevens voor gezorgd dat mijn stuk niet in een bureaulade is blijven verstoffen.

Foto Trees Korver 2018.3 v

Graag had ik beide, voor mij zo belangrijke personen, zondag na afloop van de laatste voorstelling in de Jisperkerk, mijn dank publiekelijk willen over brengen.
Dat mocht dus helaas niet zo zijn. Vandaar dat ik op deze manier mijn dank toch naar buiten wil brengen, want iets maken begint met het vinden vàn of het gewezen worden òp een bron.

Heel erg bedankt, Seiny en Nico.

Marijke Karten.

 

Vergelijkbare berichten

Nieuws van één week   Vorige week zondag mochten alle vrijwilligers aanschuiven voor koffie en taart in de Jisperkerk. Verschillende taarten werden geproefd, heerlijk, wat een verwennerij. Tijdens deze gezellige bijeenkomst werd de film
Veldschoonmaak 2023 In het Wormer- en Jisperveld is vele jaren het gebied schoongemaakt door vrijwilligers in hun bootjes. Dat leverde vaak een verrassende hoeveelheid plastic afval en andersoortige troep
Benefietconcert Metakids   Robin Mak, al jarenlang speler van het 1e elftal van vv Jisp, organiseert samen met zijn vrouw Rozanne Mak-Schermer een benefietconcert waarvan de opbrengst gaat naar
‘De WeermachineR...   Op dit moment zijn de jeugdspelers van Herleving ‘1898’ druk bezig met het leren en repeteren van het toneelstuk ‘De Weermachine’ van de schrijver W. Halm.
Hoe begon het allemaal? Een berichtje in de krant was de aanzet tot uurwerken onderhouden en repareren. Tijdens een raadsvergadering van de gemeente Jisp werd besproken dat er een nieuwe klok

2 comments on “Bedankt!”

  1. by Mark on

    Marijke, je hebt een enorm mooi stuk geschreven, heel erg veel dank hiervoor.
    En je hebt gelijk dat Nico Koelemeijer ervoor heeft gezorgd dat dit mooie verhaal verteld is.
    Hij heeft hier ook erg veel energie ingestoken en heeft ons enthousiast gekregen.
    Ik heb heel erg genoten van het mede organiseren en spelen in dit mooie verhaal.
    We hebben een prachtig weekend gehad, en ik ben erg trots op wat we hebben neergezet.
    We hebben er een stukje geschiedenis bij geschreven.

  2. by Alice Nieuwendijk on

    Jammer dat als het zo geweldig stuk is dat dan de schrijfster niet fatsoenlijk bedankt wordt, beetje jammer dat jullie de eer alleen maar aan jullie zelf toekennen. In mijn ogen erg schandalig.

Comments are closed.