Van alles wat

In de jaarvergadering van de Contactcommissie met burgemeester en wethouders werden de bruggen in Jisp besproken. Jarenlang was er geen onderhoud en dat is duidelijk te zien. Inmiddels is de brug naar het Raadhuis en de Jisperkerk voorzien van een nieuw loopgedeelte. Ook dat was hard nodig! De stalen liggers waren vrijwel doorgerot en de loopplanken deels vergaan. De brug is prachtig hersteld met gegalvaniseerde stalen liggers en hard houten delen met anti-slipprofiel.

De hellingshoek van de brug naar de Nieuwe Buurt (Barkenlaantje) is verkleind. Volgens voorzitter Esther is de skischans verleden tijd.
De ophaalburg bij het Raadhuis wordt volgend jaar aangepakt. Hopelijk wordt het een soortgelijke brug als er nu staat.

Glasvezel
Vorige week stond er een bericht op Facebook over Delta Fiber. “De rechtbank van Rotterdam heeft besloten dat zij binnen twee jaar alsnog glasvezel moeten aanleggen in het buitengebied van Westland.” Een paar jaar geleden is hier volop actie gevoerd voor de aanleg van glasvezel en vanwege de vele aanmeldingen kon het doorgaan. De taarten werden aangesneden en het werd groots gevierd. En toen was het wachten op…….. ja waarop? Met de smoes dat de grond in het buitengebied ernstig vervuild was werd de stekker er door Delta Fiber uitgetrokken. Hebben wij nog wel zin in zo’n onbetrouwbare partij? Misschien wil KPN ooit nog eens het draadje vanaf het Oosteinde een paar meter doortrekken richting Jisp? Dan wel graag in een stevige mantelbuis, zodat de weg niet meer wekelijks opengemaakt hoeft te worden vanwege alle storingen.

Deze week hebben de dorpelingen een nieuwsbrief in de bus gekregen over de Jisperkerk. De Hervormde Gemeente Jisp gaat, na een lange voorbereiding, samenwerken met de Nieuwe Kerk in Wormer. Zij vormen nu de ‘Protestante Gemeente Wormer-Jisp’. Het vertrouwde gele kerkblaadje, dat Anne Heijn zo mooi verzorgde, is verleden tijd. Hiervoor in de plaats komt één of twee maal per jaar een nieuwsbrief, die wordt verzorgd door vrijwilligers.

Kerstavond
Op zaterdag 24 december – aanvang 19.45 uur – wordt kerstavond ‘De schapen zijn de herder kwijt’ gevierd in de Jisperkerk. Het koor ‘Zang en Vriendschap’, onder begeleiding van Arie van Ballegooien op het orgel, zingt bekende kerstliederen. Iedereen is van harte welkom.

foto’s: Trees Korver.

Vergelijkbare berichten

Veel reuring in Jisp In deze rare tijd van thuiszitten en voor veel mensen geen werk, lijkt het in ons dorp bedrijviger dan ooit. Overal zijn bouw- en verbouwactiviteiten aan de
Bijzondere fietsers door ... Afgelopen zondag reden er twee dorpsgenoten samen met 65 man uit verschillende delen van Nederland door ons dorp.         Dit ter gelegenheid van het 6-jarig
Op weg terug naar zijn bo... Op vrijdag 3 mei jl. kreeg onze Wessel in de vroege morgen een licht CVA (Cerebro Vasculair Accident). Dit is een probleem in de bloedvaten van de
Nieuwe sponsor VV Jisp Bijzondere buur Brain Bakery helpt VV Jisp verder op weg! Sinds 2020 speelt het eerste elftal van VV Jisp met het logo van Voedselbank Zaanstreek op de
Volle containerbak met zw...   Koud maar prachtig voorjaarsweer tijdens de jaarlijkse opruimactie in het Wormer-en Jisperveld. Dit jaar hebben wij via sociale media, een poster in het publicatiebord, een artikel