Monumentale boom

 

De grote beuk naast villa Sonnevanck heeft na 150 jaar het veld geruimd. De monumentale boom is ten prooi gevallen aan de reuzenzwam en de honingzwam, die zijn wortelstelsel langzaam omzetten in papier-maché.

Sinds een jaar of vijf viel al op dat de bovenkant van de kroon steeds kaler werd. Tegelijk waren in het najaar de enorme elfenbanken van de reuzenzwam aan de voet van de stam zichtbaar. Een slecht teken.

Boomspecialist Copijn heeft er vorig jaar in zijn advies geen doekjes om gewonden: de boom is gevaarlijk en moet worden gekapt. Dat was een enorme dreun voor ons.

SANYO DIGITAL CAMERA

Het verdwijnen van de boom doet afbreuk aan de charme van het huis en deze centrale plek in het dorp en we kunnen ons voorstellen dat menig Jisper het onttakelen van de boom met verbazing heeft gadegeslagen. Het is nogal wennen.

Maar gelukkig is er nog de oude treurbeuk aan de voorkant van ons huis die in een prima conditie verkeert. De foto is gemaakt in mei 2010, toen de kroon van de bruine beuk ook helemaal bovenin nog die prachtige rode gloed had.

Igino Emmer & Petra Zijp

 

Vergelijkbare berichten

Afronding werkzaamheden J...   De werkzaamheden op de Jisperdijk verlopen volgens de planning. De laatste werkzaamheden (bermen op hoogte brengen, verwijderen noodbruggen et cetera) zullen in de week voor Kerst
Ja hoor….. het is g...   De jongens tot 11 jaar van VV Jisp zijn vandaag kampioen geworden. Natuurlijk ook dankzij de geweldige coaching van Jim Praag en Mark Scholtens. Van harte
Politiebericht!   Beste deelnemer(s) WhatsApp, We zitten dit jaar opvallend in hele lage woninginbraak cijfer(s) in Wormerland. Vorige jaar was Neck in de maanden januari – februari 2018 
Maandelijkse koffieochten...   Zoals waarschijnlijk bij velen wel bekend is, heeft de contactcommissie vorig jaar zogenaamde dorpsvisieboeken in het dorp verspreid. De bedoeling van deze boeken was inzicht te
Griezelen in het dorp Steeds meer spoken, heksen, spinnen en geraamtes zijn er te zien in Jisp. De Recreatiecommissie heeft het Oosteinde en Jisp mooi aangekleed met enge wezens. Ook de