Nico wint de Zaanse Erfgoedprijs

 

Op 6 oktober jl. ontving Jisper Nico Koelemeijer een brief van de Vereniging Zaans Erfgoed.

Daarin stond dat hij genomineerd was voor de Zaanse Erfgoedprijs 2018. De prijs wordt om de twee jaar aan een genomineerd persoon uitgereikt, die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor het behoud van Zaans erfgoed. “Ik was stomverbaasd en vroeg mij af: waaraan heb ik dit te danken?”
Nico heeft het gevoel dat veel meer mensen, in Wormerland en de Zaanstreek, recht hebben op deze prijs . “Ik wist niet dat je daarvoor voorgedragen moest worden en dacht dat het vanuit Zaans Erfgoed kwam. In mei heb ik namelijk vol enthousiasme – tijdens een vergadering – verteld over het toneelstuk ‘De IIzeren Duim’, de Jisperkerk en over de Beschuitstoren.”

Arthur van Haarlem Nico

Nico krijgt de Zaanse Erfgoedprijs – een schilderij van Jan Groenhart en een oorkonde – uitgereikt door Ron Kiburg, voorzitter van de Vereniging Zaans Erfgoed (foto Arthur van Haarlem).

Arthur van Haarlem 2 2018 v

Schilderij van Jan Groenhart (foto Arthur van Haarlem).

Wat bleek! Hij is voorgedragen door het bestuur van het Historisch Genootschap Wormer. Nico verzet ook daarvoor veel werk, net als al zijn activiteiten voor Jisp. Eigenlijk vindt Nico het een tikkeltje overdreven. Veel verdiensten die genoemd worden in de voordracht schrijft hij aan anderen toe. Bescheidenheid….. dat siert hem. De Jispers en Wormernezen zullen het eens zijn: Nico Koelemeijer heeft deze prijs dik verdiend. Hij verricht belangeloos heel veel werk voor onze gemeenschap. Zo heeft hij maanden en maanden gelobbyd om het toneelstuk over de leedzetters in Jisp op te laten voeren. Tevens is Nico bijna dagelijks aanwezig in de Jisperkerk om van alles te regelen. Teveel om op te noemen!

Nico, van harte gefeliciteerd met deze mooie prijs. Hopelijk heb je nog een plekje vrij aan de muur om het prachtige schilderij van Jan Groenhart op te hangen.

 

Vergelijkbare berichten

IJsfeest in Jisp Jetty Rinkes heeft prachtige foto’s genomen van de ijspret rondom Jisp.“Heel graag wil ik de Jisper IJsclub en alle vrijwilligers heel erg bedanken voor het prachtige ijsfeest dat
Jaarvergadering Vooraankondiging Jaarvergadering Contactcommissie 23 november:  Op woensdag 23 november zal de volgende jaarvergadering van de contactcommissie Jisp plaatsvinden in De Lepelaar. U bent welkom vanaf 19.30 uur, de
Komt er glasvezel? In oktober hebben wij allemaal een brief ontvangen van DELTAFiBER. Daarin staat dat zij op problemen stuiten tijdens het aanleggen van glasvezel in Zaanstreek Waterland. Vervuilde grond
Een gezellige zondagochte...   De Recreatiecommissie Jisp organiseerde afgelopen zondag de jaarlijkse Ouderenochtend. Dit keer werd het in De Lepelaar gehouden. Ongeveer zeventig Jispers en oud-Jispers kwamen naar het Dorpshuis
Helsch lawaai tijdens lui...   Vandaag is het ‘Luilak’ in Jisp met daaraan gekoppeld voor de 27e keer de Luilakpolderloop door ons mooie Wormer- en Jisperveld en de Miniloop. Alle informatie hierover staat op