Van bouwrommel gemaakt!

Ooit werkte hij bij Foto-film Cees de Haan aan de Wandelweg in Wormerveer.

Daar is de liefde voor fotograferen bij Wessel Veltkamp ontstaan.
Ongeveer een jaar geleden is hij begonnen met het bouwen van een ateliercamera. Een nieuwe/oude camera uit ± 1920, naar eigen stijl ontworpen. “Eigen fantasie want er zijn geen tekeningen van,” vertelt Wessel trots.

De prachtige ateliercamera gemaakt door Wessel Veltkamp. (Foto Anke Jansen).

“Vroeger werden deze camera’s gemaakt van mahoniehout.” Dat had Wessel niet op voorraad! Hij heeft koper van oude scharnieren gebruikt en hout van een oude roeiboot. Ook heeft hij er veel leer in verwerkt. Linksboven is een koperen vogel te zien. “Dat is een onderdeel van de oude asbak van mijn opa. Je kan het snaveltje optillen, de sigaar erin steken en dan knipt het snaveltje er een puntje af,” vervolgt hij grijnzend.

Deze foto hangt in de fotozaak van Ronald Goedheer ‘Foto Loek Weenink in Wormer. (Foto Anke Jansen).

De mooie ateliercamera – gemaakt door de ‘Jisper Camerafabriek’ – heeft typenummer: 2020 gekregen. “Omdat ik hem vorig jaar heb gemaakt.” Wessel heeft er cassettes ingemaakt waar vroeger de glasplaten ingingen. Tegenwoordig kan dat ook met kunststofplaten. Voor het fototoestel heeft hij ook een statief gemaakt. “Het ding is loodzwaar en staat momenteel in de winkel van ‘Foto Loek Weenink’ aan de Dorpsstraat in Wormer.”

Wie kent Wessel niet? Iedere dag fietsend door Jisp. Een kunstenaar is hij zeker.

Eenmaal in de winkel bij ‘Foto Loek Weenink’ roept Ronald Goedheer standaard tegen al zijn klanten: “de camera is gemaakt van oude roeiboten en broekriemen!”
Wessel: “Ik heb er een tijdje met een boekie naast gezeten. Leuk om alle opmerkingen te horen. Er is zelfs al een bod op uitgebracht.” Wessel is niet van plan om de camera te verkopen. Voorlopig staat hij nog in de winkel. Het is zeker de moeite waard om te bekijken want wat een ‘plaatje’ heeft die Wessel gemaakt.

Vergelijkbare berichten

Hachelijke avonturen tijd...   Het is niet niks als je vrijwilliger bent bij de Sinterklaasgroep van de Recreatiecommissie Jisp. Dat bleek gister maar weer. Wat brak er een gigantische bui los,
Op weg terug naar zijn bo... Op vrijdag 3 mei jl. kreeg onze Wessel in de vroege morgen een licht CVA (Cerebro Vasculair Accident). Dit is een probleem in de bloedvaten van de
Winkelen in Jisp? Het kan...   Vandaag werd De Harpoen omgetoverd tot een heus warenhuis waar van alles te koop en te doen was; van knuffels tot kaarsen en van invlechten tot
Even voorstellen:   de nieuwe voorzitter van VV Jisp, Hans Seitner. Hij is geboren en opgegroeid in Krommenie. Tot zijn 21e heeft hij daar gewoond, daarna vertrok hij naar
Luilakpolderloop Jisp In samenwerking met atletiekvereniging Lycurgus en vv. Jisp organiseren de vrijwilligers uit Jisp na drie jaar weer de Luilakpolderloop. De Luilakpolderloop is een recreatieloop door Jisp, Neck