‘Toen & Nu’

 

Expositie Stichting Historisch Oost-Knollendam

Op zaterdag 14 september van 10.00 tot 16.00 uur is pakhuis Koningsbergen aan de Dorpsstraat 45 in Oost-Knollendam geopend. Het prachtige 16e -eeuwse pand (voormalige molenschuur) aan de Zaan kunt u van binnen en buiten bewonderen. Graanhandelaar Piet Groot uit Oost-Knollendam heeft het pand in 1889 aangekocht en vanuit Jisp naar hier laten brengen. De laatste graanhandelaren waren de gebr. Wijbrand en Krijn Groot, onder de firmanaam K. Groot – Graan en Levensmiddelen.

 

SHOK expositie “Toen & Nu”

Sinds de oprichting in 2002 is het monumentale pakhuis het onderkomen van SHOK voor haar exposities. De familie Husslage is alle jaren weer bereid om deze dag hier te mogen houden. SHOK Bestuurslid en mede-eigenaar van het pand, Car Husslage: “Voor ons altijd weer een reden om het pakhuis op te ruimen en geschikt te maken voor het ontvangen van bezoekers op deze dag.” Na het opruimen komen de presentatieborden van SHOK naar binnen, er wordt extra licht aangebracht en de tentoonstelling wordt in een paar dagen op de borden gepresenteerd.

Oostknollendam Papieren zak medio 1920 (002)

Ook worden er dagen van te voren heel veel taarten gebakken, zodat onder het genot van een kopje koffie met een stukje versgebakken taart de expositie ‘Toen & Nu’ bekeken kan worden. Een terugblik van minimaal 100 jaar met de toenmalige beelden naar het heden in Oost-Knollendam. U kunt zien, dat er in deze periode heel wat is veranderd. Desondanks staan er nog steeds panden uit die tijd, waarvan er een aantal ook de monumentenstatus dragen. Onder andere de dit jaar gerestaureerde voormalige Pastorie (1898) Dorpsstraat 60. Naast de gerestaureerde Boerensluis het voormalige koopmanshuis Dorpsstraat 115 van de Fa. P. Kray & Zn (1885), de Bijzondere begraafplaats (1874) met Koetshuis (1905) en een dubbel houten woonhuis Dorpsstraat 39-41 uit 1894.

Deze dag is voor velen een jaarlijkse reünie, want veel oud-inwoners vermengen zich met de huidige bewoners van het langgerekte dorp aan de Zaanoever om te mijmeren over hun periode in het dorp.

Stichting Historisch Oost-Knollendam heet u van harte welkom in pakhuis Koningsbergen Dorpsstraat 45 Oost-Knollendam op zaterdag 14 september. Opening expositie om 10.00 uur. De koffie staat klaar !!

Vergelijkbare berichten

Bingoavond druk bezocht Vrijdagavond was het volle bak in De Lepelaar –   Het was gezellig druk in de achterzaal van ons Dorpshuis. Stoelen tekort maar dat werd snel opgelost. Rania stond met
In de brievenbus! Gisteravond lag er een verrassing in mijn brievenbus. Een flesje Heineken bier met een mooie strik en een opgerold gedicht. Een lang gedicht van maar liefst twee
VV Jisp 90 jaar Na de laatste competitiewedstrijd van Jisp 1 was het feest in de kantine van VV Jisp. Een Spaans buffetje zoals het jaren geleden op trainingsavonden werd georganiseerd
IJsfeest in Jisp Jetty Rinkes heeft prachtige foto’s genomen van de ijspret rondom Jisp.“Heel graag wil ik de Jisper IJsclub en alle vrijwilligers heel erg bedanken voor het prachtige ijsfeest dat
Jisper contactcommissie n... Halverwege 2021 heeft een aantal dorpsgenoten zich gemeld voor het opnieuw in het leven roepen van een contactcommissie voor Jisp. In overleg met gemeente Wormerland zijn deze